Autor: Gareth Moore
Tytuł: Zgadnij. Nazwij. Połącz!
Wydawnictwo: Kropka [współpraca reklamowa]
Data wydania: 2024
Ilość stron: 96
Opis:
Zgadnij. Nazwij. Połącz!
Ćwicz swój mózg dzięki pełnym faktów quizom obrazkowym. Po części encyklopedia, po części zbiór zadań – najlepszy prezent, którym może cieszyć się cała rodzina. W tej książce pełnej zabawnych faktów z różnych dziedzin – od przyrody poprzez sport, technikę i geografię, aż po historię – każdy znajdzie coś dla siebie. Odpowiadaj na pytania, ćwicz pamięć i baw się razem z całą rodziną.
Ta książka to świetna propozycja dla dociekliwych miłośników zagadek i szarad.
Recenzja:
Uwaga! Ćwiczymy nasze mózgi!
Nawet nie wiecie, jak ważny jest trening funkcji poznawczych już od najmłodszych lat - albo może wiecie, ale i tak ten fakt podkreślę. Czym więcej ćwiczymy pewne rzeczy, tym później dziecko ma większe pole do popisu - może być bardziej spostrzegawcze, mieć lepszy czas koncentracji uwagi, lepszą pamięć i mnóstwo innych pozytywów.
Dlatego takie pozycje jak "Zgadnij. Nazwij. Połącz!" są według mnie tak cenne. Ta konkretna książeczka jest dedykowana dzieciom między szóstym a ósmym rokiem życia - ale wiadomo, że bystrzejszy przedszkolak też się w niej doskonale odnajdzie.
Fantastyczne ilustracje, sporo treści - i jakość wydania, która jest powalająca. Twarda oprawa, doskonałej jakości papier i cudne zdobienia. Można powiedzieć, że jak Wy nie macie z kim rozwiązywać takich ćwiczeń, to możecie polecić ją innym lub nawet kupić komuś na prezent - zdecydowanie będzie udany!
Ilość kategorii jest tu ogromna - od psów, nazw zawodów, drzew, aż po statki kosmiczne. Można wprost powiedzieć, że każdy w "Zgadnij. Nazwij. Połącz!" znajdzie coś dla siebie!
Bardzo, bardzo mi się ta pozycja podoba. Chciałabym takich więcej!
Autor: Smriti Halls
Tytuł: Najlepszy przytulas
Wydawnictwo: Kropka [współpraca reklamowa]
Data wydania: 2024
Ilość stron: 32
Opis:
Od niedźwiedzich tulimisiów po narwalowe bujańce.
Od małpiszonofigli po szopowe kuksańce.
Do wyboru figle, objęcia i ściski...
... a najlepiej tuli ktoś drogi i bliski!
W tej pełnej głuptaskowatych harców opowiastce o mocy przytulania znajdziecie mnóstwo przytulastych zabaw językowych. Czy zastanawialiście się kiedyś, kto NAJLEPIEJ przytula? Ktoś, kto jest miękki i cieplutki? A może ktoś, kto umie wyściskać, ale tak niezbyt mocno? Od niedźwiedzich uścisków poprzez harcokoalicje, aż po objęcia pingwina – jest mnóstwo uścisków do wyboru. Ale ten idealny uścisk może być bardzo blisko, na wyciągnięcie ręki. Najlepszy przytulas połączy cię z kimś, kto cię bardzo kocha!
Recenzja:
Niech przedszkolaki mają się na baczności, bo przytulasy atakują! W "Najlepszy przytulas" poznajemy różne rodzaje tulenia i szukamy tego, kto tuli najlepiej - delikatnie spojlerując, na końcu okazuje się, że nie jest to hipopotam, pingwin czy inne zwierzę, a ta najbliższa osoba, która zawsze jest obok i która bardzo kocha (i chociaż obok zamieszczony jest obrazek przytulającej mamy, myślę, że śmiało można z dzieckiem podjąć temat czy przytulas od tatusia też byłby okej, a nawet narysować pracę plastyczną podczas której dziecko narysuje swoją wersję tego "najlepszego przytulasa").
Jako psycholog, który głównie pracuje z dziećmi, jestem zachwycona tym, jak fenomenalnie i prosto zostały tu przedstawione wszystkie treści. Duże i czytelne literki, piękne ilustracje i przekaz, który jest bardzo istotny. Do tego większy format, twarda oprawa i mnóstwo powodów, które mogą u dziecka wywołać uśmiech.
Czy trzeba chcieć czegoś więcej, gdy szukamy książeczki, która idealnie nada się dla przedszkolaka?! Myślę, że nie - i bardzo polecam "Najlepszy przytulas"!
Autor: Radostina Nikolova
Tytuł: Moja wielka niezwykła rodzina
Wydawnictwo: Kropka [współpraca reklamowa]
Data wydania: 2024
Ilość stron: 42
Opis:
Rozstanie w rodzinie burzy część świata każdego z jej członków i wywołuje wiele emocji – zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.
A uczucia dziecka w dużym stopniu zależą od uczuć dorosłego. Obserwując dorosłych, dzieci uczą się rozumieć znaczenie emocji, tego, jak ludzie czują się w określonych sytuacjach. Dlatego niezwykle ważne jest, by stworzyć najmłodszym bezpieczną przestrzeń do swobodnej ekspresji uczuć.
Oczekiwanie, że rozstanie rodziców nic nie zmieni w życiu dziecka i że pozostanie ono tak samo szczęśliwe jak przedtem, jest nieuczciwe i naiwne. Dziecku powinniśmy pokazać, że z nim jesteśmy, że przyjmujemy jego uczucia i że je w nich wspieramy.
Recenzja:
Czy da się przygotować dziecko do rozstania lub rozwodu rodziców? Nie jest to takie łatwe, ale zdecydowanie warto próbować, głównie z powodu tego, że dzieci są bardzo elastyczne i potrafią przyzwyczaić się do najtrudniejszej sytuacji, ale dopiero w momencie, w którym mają świadomość sytuacji i możliwość przeżycia żałoby po swojemu.
"Moja wielka niezwykła rodzina" to pozycja skierowana dla dzieci w wieku plus sześć - i tak też bym tę książkę sklasyfikowała ja. To ogrom mądrej treści ze świetnymi ilustracjami, która pokazuje, że nawet po rozstaniu rodziców można być szczęśliwym, że oni dalej kochają dziecko i że nawet, gdy ma się dwie rodziny, to może to mieć swoje plusy. Morał jest taki, że smucenie się to pewnego rodzaju nasza decyzja, bo pewne rzeczy nie są w stanie się zmienić.
Do tego wszystkiego mamy na końcu kilka słów do rodziców od Anity Janeczek-Romanowskiej, psycholożki i psychoterapeutki dziecięcej. To też zdecydowanie pozwala na pewne ukierunkowanie działań, chociaż - gdy jest naprawdę trudna sytuacja w domu - osobiście radzę wybranie się na konsultację do specjalisty, który pomoże dobrać indywidualny plan postępowania.
"Moja wielka niezwykła rodzina" to ważna książka, która była w stanie poruszyć moje serduszko w ten pozytywny sposób. Polecam więc tę historię całą sobą i bardzo zachęcam, aby sięgać po takie treści, gdy się planuje rozstanie. Warto!
Autor: Sally Symes
Tytuł: Britannica. Wielka księga pytań dlaczego
Wydawnictwo: Kropka [współpraca reklamowa]
Data wydania: 2024
Ilość stron: 272
Opis:
Jeśli twoje dziecko jest nadwyraz ciekawe otaczającego go świata i wciąż zadaje Ci pytania, sięgnij po książkę "Britannica. Wielka księga pytań dlaczego". Ta pozycja pomoże zaspokoić największy głód wiedzy każdego malucha.
Książka składa się z ponad 270 stron bogatych w materiał faktograficzny i nie tylko. Znajdziemy w niej również zdjęcia i ilustracje, które przyciągają uwagę najmłodszych czytelników.
Treść tej pozycji została podzielona na osiem rozdziałów zawierających pytania i odpowiedzi z różnych dziedzin tj. życie mniejszych i większych zwierząt, funkcjonowanie ludzkiego organizmu, jedzenie czy działanie urządzeń, a także kwestie dotyczące Ziemi i kosmosu.
Wyjaśnienia zostały spisane prostym do zrozumienia dla najmłodszych językiem. Ze względu na ogrom dodatkowych ciekawostek każde niebojące się zadawać pytania dziecko znajdzie w niej coś, co wzbudzi jego zainteresowanie i zmotywuje do poszerzania swojej wiedzy.
Recenzja:
Ta pozycja - skierowana dla dzieci w wieku między dziewiątym a dwunastym rokiem życia (docelowo, bo wiadomo, że po ciekawostki mogą sięgać zarówno młodsi, jak i starsi!) - jest definitywnie jedną z moich ulubionych książek dla dzieci ostatnich tygodni. Może dlatego, że ja zawsze byłam ciekawska i zadawałam wiele pytań - na które często nie znajdowałam odpowiedzi, a internetu nie było w czasach mojego dzieciństwa - to wydaje mi się, że "Britannica. Wielka księga pytań dlaczego" byłaby wtedy moim objawieniem.
Teraz zresztą też jest, bo jest tu mnóstwo pytań, na które można nie wpaść - a są serio fajne i sensowne. Nie uczmy dzieci sięgania po internet, niech uczą się też zdobywania wiedzy z książek, żeby nie iść na skróty. Zresztą, taką pozycję można potem wziąć nawet do szkoły, pochwalić się koledze, czy poczytać w drodze na weekend u babci i dziadka... Możliwości są nieograniczone!
Gruba cegiełka jest z tej "Britannica. Wielka księga pytań dlaczego" - blisko trzysta stron, twarda oprawa, format kartki a4. Do tego bardzo kolorowa, bogato ilustrowana. Zachwyca mnie - tyle i aż tyle.
I oczywiście, może pojawić się pytanie dlaczego akurat ta książka, skoro różne są już dostępne na rynku - a ja odpowiem na to przekornie, że według mnie trzeba po prostu zweryfikować dostępne treści (chociażby poprzez obejrzenie spisu treści), aby dziecku zawsze serwować jak najwięcej wiedzy w formie ciekawostek, bo wtedy nie tylko rozwija się intelektualnie, poznawczo, ale też często pomaga budować to obszary zainteresowań, potencjalne hobby i tematy do rozmów - nie tylko z rówieśnikami.
Jestem "za"! Bardzo polecam!
Bardzo fajne propozycje! Zapisuję!
OdpowiedzUsuńSuper propozycje, mam wszystkie na liście;)
OdpowiedzUsuńFajne propozycje😁
OdpowiedzUsuńChyba te zgadywanki najfajniejsze... Choć szczerze, to iie wiem, co się tam dzisiaj dzieciom podoba.
OdpowiedzUsuńZdecydowanie moje serce skradła książka „Zgadnij, Nazwij, Połącz”! To książka na lata, gdyż zapewne wielokrotnie można do niej wracać i wciąż odkrywać coś nowego. Poza tym, uwielbiam takie książki, z których sama sporo się uczę. Ah, jedyny żal to taki, że nie było takich książek gdy ja byłam dzieckiem. Na szczęście teraz z dziećmi mogę nadrabiać :)
OdpowiedzUsuńŚwietne polecajki dla dzieci. Od razu wpadły mi w oko: Wielka księga pytań dlaczego i Zgadnij Nazwij i połącz.. Te tytuły spodobały by się moim chłopakom..
OdpowiedzUsuńAle super 🥰🥰
OdpowiedzUsuń