niedziela, 28 grudnia 2014

Zapowiedzi na styczeń 2015

Cześć!
Spotykamy się dzisiaj już w ostatnich dniach starego 2014 roku, a więc muszę Wam przedstawić najciekawsze premiery książkowe na styczeń 2015! Nie możemy narzekać.  

Camille Preaker, reporterka „Daily Post”, po krótkim pobycie w klinice psychiatrycznej wraca do pracy i otrzymuje zlecenie na napisanie artykułu o tajemniczych zabójstwach dwóch małych dziewczynek w jej rodzinnym miasteczku. 
Z niechęcią wraca do wspaniałej wiktoriańskiej rezydencji, w której się wychowała, gdzie zaczyna ją prześladować wspomnienie tragedii z dzieciństwa. Stara się odkryć prawdę o brutalnych zbrodniach. Wszystkie tropy prowadzą jednak w ślepą uliczkę i zmuszają Camille do rozwikłania zagadki własnej przeszłości, której musi stawić czoło.

Premiera: 14 stycznia

Celaena Sardothien ma wszystko: własne miejsce na ziemi, miłość przystojnego Sama i z dawna upragnioną wolność. Choć żeby być naprawdę wolną, musi znaleźć się daleko od swojego dawnego mistrza Arobynna.
Celaena podejmuje ostatnie śmiałe zadanie, by wyzwolić się na zawsze...

Premiera: 14 stycznia

Pisarka Bethany Graves po trudnym rozwodzie przeprowadza się do Hollows, małego miasteczka w północno wschodnich Stanach. Tu planuje napisać książkę i naprawić swoje relacje z nastoletnią córką, Willow.
Gdy dziewczyna odkrywa w pobliskim lesie jamę przypominającą grób, obie kobiety wikłają się w śledztwo sięgające wydarzeń sprzed dwudziestu pięciu lat.

Premiera: 28 stycznia

Lato. W Edynburgu trwa festiwal teatralny. Ludzie oczekujący na poranny spektakl są świadkami drogowej stłuczki i brutalnej napaści, które odmienią życie wszystkich zaangażowanych. Jednym z postronnych obserwatorów zajścia jest Jackson Brodie, były żołnierz, były policjant oraz były prywatny detektyw – a wkrótce główny podejrzany w sprawie o morderstwo.
Trup ściele się gęsto, a przeszłość każdego z bohaterów, niczym rosyjska matrioszka, skrywa kolejne elementy zagadkowej układanki. Wszyscy szukają miłości, pieniędzy, odkupienia win albo ucieczki – koniec końców każdy odkrywa własne prawdziwe oblicze. 

Premiera: 14 stycznia

Jest koniec lata. Wydaje się, że całe miasto jest już na skraju wytrzymałości. Tove, córka komisarz Malin Fors, pracuje jako opiekunka w domu starców. Pewnego dnia znajduje zwłoki jednego z pensjonariuszy, który powiesił się na kablu od dzwonka przyzywającego pielęgniarkę. Wszystko wskazuje na samobójstwo, jednak ci, którzy znali zmarłego, twierdzą, że był człowiekiem pogodnym i optymistycznie nastawionym do życia. Sekcja zwłok potwierdza podejrzenia, że Konrad nie odebrał sobie życia. Kto mógłby zyskać na śmierci starego, schorowanego człowieka, nawet w społeczeństwie, w którym pieniądze wydają się ważniejsze niż ludzka godność?
Równocześnie właściciel domu starców czuje się coraz bardziej zagrożony. Wydaje mu się, że się, że ktoś na niego czyha w ciemnościach. Gdy zdaje sobie sprawę, że żadne pieniądze nie są w stanie uchronić jego ukochanej córeczki, rodzi się w nim nieopisany lęk…

Premiera: 27 stycznia

Minęły trzy lata od tragicznego wypadku, który na zawsze zmienił życie Mii. Chociaż dziewczyna straciła rodziców i młodszego brata, postanowiła żyć dalej. Obudziła się ze śpiączki… ale zniknęła z życia Adama.
Teraz żyją osobno po dwóch stronach Ameryki – Mia jako wschodząca gwiazda wśród wiolonczelistek, Adam jako rockman, idol nastolatek i obiekt zainteresowania tabloidów. Pewnego dnia los daje im drugą szansę…
Przemierzając ulice Nowego Jorku, miasta, które stało się nowym domem Mii, wyruszą w podróż w przeszłość. Czy uda im się odnaleźć miłość? Czy Mię i Adama czeka wspólna przyszłość?

Premiera: 14 stycznia

Mistrzowska, wzruszająca opowieść o stracie i nadziei. Wielka odwaga autorki w mierzeniu się z bólem młodej bohaterki. Obie wychodzą z tej próby zwycięsko.
June, bohaterka powieści, wrażliwa nastolatka przyjaźni się z wujem Finem. Gdy wuj umiera, wraz z nim odchodzi cały świat. Powieść pokazuje przejście ze świata dzieciństwa do dorosłości, uczy jak na nowo budować samego siebie, jak odnaleźć się w sytuacji straty. 
Problem AIDS, społeczne wykluczanie, bezsilność a jednocześnie nadzieja tworzą niezwykłą emocjonalną kompozycję, która sprawia, że wzruszony czytelnik uzna tę powieść za ważny głos w dyskusji o psychologii okresu dojrzewania.

Premiera: 14 stycznia


Paryż, 1934. Przed katedrą Notre-Dame w tłumie trwa policyjna obława. Tajemniczy chłopak, Vango, musi uciekać przed policją, która oskarża go o coś, czego nie zrobił. Biega po dachach Paryża, bo niewielu potrafi go dogonić.  Po kryjomu odbywa lot Zeppelinem na inny kontynent. Ukrywa się w klasztorze na małej zagubionej włoskiej wyspie, a potem nawet w pewnym zamku w Szkocji. Nigdzie nie jest bezpieczny. Musi zmierzyć się ze szpiegami, skorumpowanymi policjantami i handlarzami bronią. Biegnij, Vango, biegnij!

Premiera: 28 stycznia


Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam w kompletowaniu listy must have na następny rok. Ja osobiście najbardziej czekam na kolejną powieść Gillian Flynn! 

5 komentarzy:

  1. Mnie najbardziej intryguje "Powiedz wilkom, że jestem w domu" zw względu na tematykę. Postanowiłam już teraz zapisać sobie tytuł tej książki,żeby przypadkiem o niej w przyszłości nie zapomnieć :)

    OdpowiedzUsuń
  2. "Wróć jeśli pamiętasz" to książka, na którą czekam :) Może nie ekscytuję się nią za bardzo, bo jak dla mnie kontynuacja "Jeśli zostanę" jest zbędna, ale przeczytać można :))

    OdpowiedzUsuń
  3. ,,Ostre przedmioty" i ,,Powiedz wilkom, że jestem w domu" - muszę mieć ;) ,,Wróć, jeśli pamiętasz" - b.dobre, lepsze niż ,,Jeśli zostanę".

    OdpowiedzUsuń
  4. Z wymienionych przez ciebie książek czekam najbardziej na "Wróć, jeśli pamiętasz", a poza tym na "Kroniki Bane'a" i kilka innych ;)

    OdpowiedzUsuń
  5. Każda pozycja mnie intryguje i każdą chciałabym przeczytać :)

    naczytane.blog.pl

    OdpowiedzUsuń